Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydın bulundu mu? 'Tosuncuk'un parası nereden geliyor?

Türkiye'de son dönemin en büyük dolandırıcılık skandalına imza atarak ülkeden kaçan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın Brezilya'da olduğunun kesinleştiği iddia edildi. Mağdurların devlet desteğine güvendikleri için katılım sağladıklarını söyledikleri Çiftlik Bank'ın arkasındaki isimler tam olarak deşifre edilemedi. Kripto paralarla zimmetine geçirdiği meblağı da yurtdışına kaçıran 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın Brezilya'da mı? Mehmet Aydın'ın parası nereden geliyor?

İnternet ve sosyal ağlar üzerinden kurduğu oyun sisteminin gerçek kullanıcılarla buluşturduktan sonra topladığı 1 milyarın üzerindeki paranın 500 milyon lirası ile kayıplara karışan ‘Tosuncuk’ lakaplı Çiftlik Bank firarisi Mehmet Aydın’ı bulma çalışmaları devam ediyor. 

110

16 Mart 2018 yılından itibaren firari olan Mehmet Aydın’ın, ilk olarak Kıbrıs ve Dubai’de görüntüleri çıkmış, ardından Ukrayna’da olduğunun belirtilmesi üzerine Çiftlik Bank mağdurları sosyal medya hesapları üzerinden Mehmet Aydın’ın bulunması için kampanya başlatmıştı. Sokaklara asılan ilanlarla aranan Aydın’ın, kaldığı otelin 27. Katından atlayarak intihar ettiği iddia edilmişti. İddiaların asılsız çıkmasının ardından Aydın bu kez de Uruguay’a kaçtığı ve burada bulunma ihtimaline karşı bir yatta yaşamaya başladığı iddia edilmiş, yatta kız arkadaşı ile çekilen fotoğrafları basına yansımıştı. 

210

Son olarak Brezilya – Uruguay – Paraguay üçgeninde sürekli olarak yer değiştirdiği iddia edilen Mehmet Aydın’ın bulunması için özel bir dedektiflik bürosuyla yapılan anlaşmasının ardından Interpol aracılığıyla bulunmaya çalışıldığı öğrenildi. 

TOSUNCUK’UN AYLIK GELİRİ NE KADAR?

Interpol’ün ‘en çok arananlar’ listesinde yer alan Mehmet Aydın’ın, özel dedektiflik bürosu aracığıyla sahada yapılan araştırma sonrasında Brezilya’da mukim olduğu iddia edildi. Rio ve Sao Poulo gibi belirli bölgelerde yaşadığı iddia edilen Aydın’ın burada federal polis tarafından fotoğraflanarak, görüntülerin Interpol’e iletildiği belirtildi.


410