ChatGPT CEO'su Altman, ABD Senatörlerini ChatGPT teknolojisi konusunda uyardı

ChatGPT’yi geliştiren OpenAI’nın Üst Yöneticisi (CEO) Samuel Harris Altman, dün yapay zeka alanının nasıl düzenleneceğine odaklanan bir Senato komitesi oturumunda konuştu. ChatGPT CEO’su “En büyük korkum, teknoloji endüstrisi olarak dünyaya önemli zararlar verme ihtimalimizdir” dedi.

AA’nın aktardığına göre; ABD Senatosu Yargı alt komitesinde konuşan Samuel Harris Altman, ChatGPT'nin kanuni düzenlemelerle sınırlanmaması durumunda oluşabilecek sorunlarla ilgili, "En büyük korkum, teknoloji endüstrisi olarak dünyaya önemli zararlar verme ihtimalimizdir. Bunun birçok farklı şekilde olabileceğini düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

113

"Tüm teknolojik devrimlerde olduğu gibi, istihdam üzerinde önemli bir etki olmasını bekliyorum, ancak bu etkinin tam olarak neye benzediğini tahmin etmek çok zor" diyen Altman, ChatGPT teknolojisinin 'çok kötü yerlere gidebileceğini' söyleyerek Senato'yu uyardı.

213

Altman, Senatör Josh Hawley’in GhatGPT teknolojisinin kararsız seçmenler gibi insanları manipüle etmek için kullanılma riskine ilişkin sorusuna, “Bu konuda endişeliyim” yanıtını verdi.

ChatGPT CEO’su Altman, ChatGPT’nin artan popülaritesi, yapay zekanın pozitif ve negatif olasılıkları hakkında yaptığı konuşmada, hükümetin bu değişikliklerin yönetilmesini sağlamak için devreye girmesi gerektiğini kabul etti.

413