CES 2020’den ilginç teknolojik ürünler

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES kapılarını açtı. Teknoloji devlerinin birbirleriyle kıyasıya mücadele ederek geleceğin teknolojilerini tanıttıkları CES 2020 fuarı, bu sene de oldukça güzel geçti. Hayatımızı kolaylaştıran ilginç teknolojiler galerimizde…

YÜKSEK HIZ VE GÜVENLİK İSTEYENLERE SAMSUNG SSD T7 TOUCH

Samsung'un yeni taşınabilir SSD'si, parmak izi okuyucusu olmayan bir dizüstü bilgisayar kullanıyor olsanız bile, dosyalarınızı biyometrik güvenlikle koruma seçeneği sunuyor. Samsung, T7 Touch'a en fazla 4 farklı parmak izi kaydedebileceğinizi ve sürücüyü isterseniz arkadaşlarınızla veya çalışma ekibinizle paylaşabileceğinizi belirtiyor. Samsung ayrıca, 1.000 MB/s'ye kadar yazma ve 1.050 MB/s'ye kadar okuma hızı sunarak, T7 Touch'ın selefi T5'ten yaklaşık 2 kat daha hızlı olduğunu belirtti. 

112

OYUNCULAR İÇİN İLK KEZ SIVI SOĞUTMALI HARİCİ EKRAN KARTI

Tayvanlı teknoloji devi Gigabyte, dünyanın ilk sıvı soğutmalı harici GPU'su Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box'ı tanıttı. Yeni harici GPU, Waterforce soğutma sistemiyle oyuncular ve içerik üreticileri için yüksek performans vadediyor. Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box, dizüstü bilgisayara Thunderbolt 3 aracılığıyla bağlanıyor ve 40 Gbps'ye kadar işlem hızı sunuyor. Ayrıca dizüstü bilgisayarı şarj etmek için 100W güç sağlıyor. Gigabyte ayrıca Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box'ın tanıtımı sırasında, harici GPU'yu resmi olarak piyasaya sürdüğünü de açıkladı.

212

GÖZE ENGEL VİZÖRE SON 

Böyle bir teknoloji mutlaka olmalı dedirten cinsten bir ürün Bosch’tan geldi. Aracınızla seyahat ederken mutlaka gözünüze gelen Güneş ışınlarından bir kez rahatsız olup o vizörü indirmişsinizdir. Fakat daha sonra indirdiğiniz vizör yüzünden yolu göremez olmuş, daha sonra vizörü kaldırmış olabilirsiniz. İşte Bosch’un tanıttığı bu teknoloji bu sorunu ortadan kaldırıyor.Bosch’un tanıttığı sanal vizör isimli teknoloji gözünüzün yerini algılıyor ve önünüzde bulunan şeffaf LCD vizöre o verileri yolluyor. Ardından vizörde gözünüze denk gelen noktalar tespit ediliyor ve Güneş ışınlarının bu noktaya yansıması durumunda karartılıyor.

BİSİKLETE FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI 

Manta5’in CES 2020’de tanıttığı Hidrofil eBike, bisiklet deneyimini suya taşıyor. Tabii sürücü yalnızca pedal gücüyle kendini götürmüyor. Hidrofil eBike, pedal gücü ve 460 watt’lık elektrikli motorun gücünü birleştirerek yüksek hızlara ulaşabiliyor.

412