Fransız astronot fotoğraflarını paylaştı: Dünyadaki yıkım uzaydan görüntülendi

Geçtiğimiz yıl Uluslararası Uzay İstasyonunda altı ay geçiren Fransız astronot, Thomas Pesquet uzaydan fotoğraflarla yıkımı gözler önüne serdi. İklim değişikliğinin uzaydan da görülebildiğini vurgulayan Pesquet, 2016'daki ziyaretinden bu yana buzulların erimesinin, aşırı hava olaylarındaki artışın gözle görülebilir biçimde arttığını söyledi.

Uluslararası Uzay İstasyonunda altı ay seyahat eden Fransız astronot Thomas Pesquet, 2016'daki ilk ziyaretinin ardından dünyadaki yıkımın gözler görülebilir biçimde arttığına dikkat çekmek için çektiği fotoğraf karelerini yayınladı. 

119

BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) İyi Niyet Elçisi de olan Pesquet, uzay aracındaki yaşam ile dünyadaki yaşam arasındaki paralelliklere de dikkat çekiyor. 

219

CNN'in sorularını yanıtlayan Pesquet, dünyanın'dışarıdan' görünüşüne; "Ne kadar çok uzaydan görürseniz, dünyaya değer vermek ve onu korumak isteğini artar" ifadelerini kullandı. 

İklim değişiklikleri ile birlikte nehirlerdeki kirliliğin de uzaydan net biçimde gözlenebildiğine dikkat çeken Pesquet, buzullardaki erime ile birlikte orman yangınları ve kasırgaların şiddetinin de uzaydan net biçimde görülebildiğini sözlerine ekledi. 

İşte Thomas Pesquet'in objektifinden kareler...

419