Burçlara göre spor dalları

Her burcun kendine göre karakteristik iyi ya da kötü alışkanlıkları olduğu bilimsel olarak kanıtlandı. Birçok burcun zevkleri ve sevmedikleri birbirinden çok farklıdır. Spor da bunlardan biri. Bir burç satranç oynamayı sever ve bu sporda başarılı olurken, başka bir burca yüzmede kendini geliştirmekten keyif almaktadır. Hangi burç hangi spor dalından zevk alıyor sizler için derledik…

Koç

Heyecanı ve eğlenceyi bir arada bulmak isteyen enerjik koç burçları için en uygun sporlar genelde Uzak Doğu felsefesiyle gelişen dövüş sporları. Kung-Fu, Kick-boks ve Aikido gibi sporları yaparak hem güçlenebilir hem de formunuzu koruyabilirsiniz. Bu sporlar rekabeti de beraberinde getirdiği için hırslı koç burcunun potansiyelini yansıtmasına yardımcı olacaktır.

112

Boğa

Boğa burçları, bedensel efor gerektiren spor branşlarına daha yatkın. Yüzme, dağcılık, kaya tırmanışı gibi adrenalin seviyesi yüksek ve aynı zamanda enerji gerektiren sporlara yönelmeleri faydalı olacaktır.

212

İkizler

Enerji, estetik ve esneklik ikizler için çok önemli. Bu nedenle ikizler burcu, pilates ve yoga gibi ruha ferahlık veren ve aynı zamanda dinçlik sunan sporlara yönelmesi gerektiğini uzmanlar belirtmekteler.

Yengeç

Su grubu burcu yengeçler için en iyi sporlar yine suda yapılacak olanlar. Dolayısıyla yengeç burcu iseniz kürek ve yüzme tam size göre olacaktır. Ahenk ve güç bu sporlarda bulunmakta.

412