Bolsonaro: “En kısa zamanda iş başında olmayı ümit ediyorum”

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırılan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, “En kısa zamanda yeniden işbaşında olmayı umuyorum” şeklinde konuştu. Bolsonaro’nun hastanedeki tedavisi devam ediyor.

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle geçtiğimiz Çarşamba günü başkent Brasilia’daki askeri hastaneye kaldırılmıştı. 14 Temmuz’da hastanedeki tedavisine başlanan Bolsonaro’nun, kronik hıçkırık rahatsızlığı bulunuyor.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Bolsonaro, “En kısa zamanda yeninden işbaşında olmayı ümit ediyorum. Çok şey yaptık ama Brezilya’mız için daha yapacağımız çok iş var” dedi. Bolsonaro ayrıca serum takılı bir fotoğrafını yayınladı.

Bolsonaro’nun durumunun her geçen gün iyiye gittiğini söyleyen doktorlar, ne zaman taburcu olacağı ile ilgili herhangi bir bilgi vermedi. Brezilya Devlet Başkanı’nın mide sondasının çıkarıldığını açıklayan doktorlar, kendisinin yeniden yemek yemeye başladığını belirtti.

2018’deki seçim kampanyasında bıçaklanan Bolsonaro, defalarca kez bağırsaklarından ameliyat olmuştu. 9 Temmuz’da konu hakkında konuşan Bolsonaro,Yedi gündür hıçkırmaktan konuşamaz hale geldim. Bugün iki, yarın bir konuşmam var ve bu yüzden fazla konuşmayacağım. Burada konuşmaktan tasarruf ediyorum” şeklinde konuşarak rahatsızlığını dile getirmişti.