Devletler Blockchain teknolojisine geçiyor

Ülkeler teknolojilerini, kritik altyapılarını, veritabanlarını, sağlık ve savunma hizmetlerini hatta seçim sistemlerini yeni nesil veritabanlarına daha yüksek şifreleme gücüne sahip olan Blockchain üzerinde geliştirmeye ve test etmeye devam ediyor. Hangi ülke ne tür adımlar atıyor? Sizler için derledik. Detaylar haberimizde…

Bir Rus telekom şirketi, blockchain teknolojisini kullanan bir elektronik oylama sistemini başarıyla test etti. Vatandaşlar, ülkede Eylül ayında gerçekleşecek seçimlerinde uzaktan oy kullanmak için bu elektronik sistemi kullanabilecek. İnsanları evde tutan küresel salgınla birlikte mobil oylama bir zorunluluk haline geldi. Rusya, elektronik bir oylama sistemini test etmek için blockchain teknolojisinin güvenliğini kullanarak bunu gerçekleştirmek için adımlar attı.

110

Deneye 30 binden fazla kişi katıldı. Rusya Merkez Seçim Komisyonu, oyların sayılmasına kadar her şey dahil olmak üzere tüm seçim sürecini elektronik olarak tamamladığını açıkladı. Süreç ayrıca kimlik doğrulamasını da içeriyordu. Bunun için teknoloji, bir hükümet portalı ile arayüz oluşturdu. Merkez Seçim Komisyonu hiçbir güçlükle karşılaşmadığını kaydetti. Rostelecom Başkan Yardımcısı Dmitry Repnikov, testin hizmet veya işlevde herhangi bir kesinti veya sorun olmadan tamamlandığını söyledi. "Yoğun kullanım sırasında bile hiçbir sorun görmedik" dedi. Seçimlerin 13 Eylül'de yapılması planlanıyor. İlk başarılı testle, seçim tarihinden önce daha fazla deney yapıldığı biliniyor.

210

ALMANYA MALİ İŞLERİNDE BLOCKCHAIN TEKNOLOJİSİNİ TERCİH EDİYOR 

Alman mali regülatörleri, ülkenin menkul kıymetlerini blockchain teknolojisi ile modernize etmeyi planlıyor. Regülatörler, blockchain tabanlı dijital menkul kıymetler hakkında bir taslak yasa tasarısı sundular. Almanya Federal Maliye Bakanlığı (BMF) ve Federal Adalet ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı (BMJV),blockchain tabanlı dijital menkul kıymetler hakkında bir yasa tasarısı çıkardı. Regülatörler, ülkenin menkul kıymetlerini blockchain teknolojisi ile modernize etmek istiyor. Resmi açıklamaya göre yetkililer, dijital menkul kıymetlerin benimsenmesinin federal hükümetin blockchain stratejisinin temel yönlerinden biri olduğunu vurguladılar. Almanya'daki mevcut mevzuat, menkul kıymetler olarak sınıflandırılan finansal araçların bir belgede teminat altına alınmasını gerektirmektedir.  

GÜNEY KORE BANKASI KRİPTO PARA SAKLAMA HİZMETİ ALT YAPISI HAZIRLIYOR 

Büyük Güney Koreli banka KB Kookmin Bank, müşterileri için bir kripto para saklama hizmeti başlatmayı planlıyor. Yeni özellik, blockchain girişim fonu Hashed, dijital varlık ticareti platformu Cumberland Korea ve akıllı sözleşme güvenlik denetim firması Haechi Labs ile yapılan ortaklığın ardından kullanıma sunulacak.

410