Bitcoin salgını yendi! Kripto paralar yükselişte

Kripto paranın yükselen yıldızı Bitcoin, pandemi salgın nedeniyle krize giren ülke ekonomilerine rağmen yükselişe geçti. Kripto para bitcoin 10 bin dolar barajını aştı.

Kripto para dünyasında beklenen gelişme yaşandı ve Bitcoin 10.00 dolar direncini kırdı. Bu artışın nedeni olarak ABD-Çin arasında yaşanan bir krizin etkili olduğu ifade ediliyor.

Çin ve ABD arasındaki gerilimlerin giderek arttığı bir zaman dilimi yaşıyoruz. Eğer mevcut ticaret anlaşması iptal olursa Bitcoin bu durumdan büyük ölçüde faydalanacak gibi duruyor.

ABD ve Çin arasındaki gerilimler bir kez daha arttı. Bu, Büyük Durgunluk’tan bu yana en kötü krizlerden birine tanıklık eden küresel ekonomi için çok kötü bir haber aslında.

ABD veya Çin arasındaki ticaret anlaşmasının iptal olması durumunda bu durum problemleri daha da derinleştirebilir. Faz I ticaret anlaşmasının ıskartaya çıkarılması nihayetinde küresel hisse senedi piyasalarında büyük bir satışla sonuçlanabilir.

Belirsizlik devam ederse, yatırımcılar, CoinMarketCap’te en üst sıradaki kripto para birimi olan Bitcoin ve altın gibi güvenli liman varlıklarına sığınmayı düşünebilirler.

Haziran ayı genellikle boğalar için iyi bir ay olduğu için tarih bir Bitcoin rallisini de destekliyor. 2014 ve 2019 arasında, Haziran’ın kırmızı ile bittiği yani düşüşle sonuçlandığı tek yıl 2018’de yaşandı.

Çoğu trader, BTC’deki 10.000 $ seviyesini izliyor ve bir sonraki 1000 $ hamlesi için endişelenirken, stok akış modelinin yaratıcısı Plan B, 2021’in sonuna kadar BTC için 100.000 dolarlık bir hedef öngörüyor.