ABD'de koronavirüs aşısı olana silah hediye

Amerika’daki bireysel silahlanma oranı her geçen gün artıyor. Özellikle koronavirüs (Covid-19) pandemisi ile birlikte silahlanma yarışının rekor seviyelere çıktığı ABD’de tepki çeken bir aşı teşviği gündemde. ABD'ninVirginia eyaletinde aşı yaptırana çekilişle silah hediye edilecek.

Bireysel silahlanma oranının en yüksek olduğu ülkelerin başında yer alan Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’de silahlı saldırılar her geçen gün artış gösteriyor. Özellikle pandemi ile birlikte endişe verici boyutlara ulaşan bireysel silahlanma yarışı, çok sayıda kişinin hayatını tehlikeye atıyor.

Son olarak ABD’de bireyleri aşı olmaya teşvik etmek için hazırlanan son kampanya, durumun ne kadar tehlikeli bir hale geldiğini gözler önüne serdi.

ABD'nin Batı Virginia eyaleti ise tepki çeken bir aşı teşviği ile gündemde geldi. Virginia eyaletinde koronavirüs aşısı olanlara çekilişle silah hediye edileceği açıklandı.

AŞI OLANA SİLAH HEDİYE

ABD'de yavaşlayan koronavirüs aşılama faaliyetlerini hızlandırmak için çeşitli ödüller ve çekilişler ile halkın aşılanması sağlanmaya çalışılıyor.

Batı Virginia Valisi Jim Justice, halkı aşıya teşvik için düzenlenen çekilişte hediyeler arasına silah da koydurdu.

Babalar Günü'nde yapılacak teşvik piyangosunda, 1 milyon dolarlık para ödülünün yanı sıra, katılımcılara kamyon ve silah gibi alışılmadık hediyeler dağıtılacak. 5 özel av tüfeği ve 5 özel pompalı tüfek yapılacak çekilişle kampanyaya katılanlara verilecek.