Bill Gates Trakya'dan toprak alıyor

Dünyanın en zengin isimlerinden Bill Gates, son zamanlarda aldığı arazilerle dikkat çekiyor. ABD’deki en büyük tarım arazisine sahip olan Gates’in şimdi de Türkiye’den arazi satın aldığı iddia edildi.

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in sahip olduğu arazi miktarı giderek artıyor. 1 milyon dekarın üzerinde araziye sahip Gates, toprak satın almaya devam ediyor.

Yeniçağ Arslan Bulut’un iddiasına göre, Edirne ve Kırklareli'nde 22 bin dönüm tarım arazisi satın alan Bill Gates, Türkiye'deki toplam arazilerini 56 bin dönüme çıkardı. Ulusal ekonomiler çökse bile bu durumdan etkilenmeyecek tek değerin toprak olduğunu belirten Bulut, Gates’in amacının “Büyük Sıfırlama”ya hazırlık olduğunu ifade etti.

EN BÜYÜK NEDEN İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ Mİ?

Gates’in Trakya’dan toprak almasının nedeni olarak ise küresel ısınma gösteriliyor. İklim değişikliği ile ilgili birçok çalışması ve açıklaması olan Gates’in Edirne ve Kırklareli’ni tercih etmesinin asıl nedeni, bu bölgelerin küresel ısınmadan daha az etkilenecek olması.

65 yaşındaki Gates’in ABD’deki en büyük arazileri Louisiana ve Arkansas’ta bulunuyor. Washington’da ise 171 milyon dolar değerinde 64 kilometrekarelik bir arazisi olduğu belirtiliyor. Öte yandan, California, Illinois, Iowa, Louisana ve diğer eyaletlerde de en azından 100 bin dönümlük arazisi bulunan Gates’in tüm arazilerinin toplamının Manhattan’dan yedi kat daha büyük olduğu öne sürülüyor.