Bill Gates iklim değişikliği hakkında konuştu

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, geleceğin mesleği ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Gates, iklim değişikliğinin etkilerinin her geçen gün artacağına dikkat çekti.

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, geleceğin mesleği ile ilgili açıklamalar yaptı.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Gates, iklim krizinin etkilerini vurgulayarak, “Tahribatı dünyayı yakıp yıkacak” dedi.

Gelecekte iklim teknolojisi alanında çalışanların büyük gelirler elde edeceğine dikkat çeken Gates, sektörde çalışanların Google, Microsoft, Tesla ve Amazon gibi şirketleri geride bırakacağını söyledi.

Gates, insanların iklim değişikliği ve iklim teknolojileriyle alakalı işlerle uğraşması gerektiğini kaydederken, özellikle elektrikli otomobillerin, pil teknolojilerinin ve hidrojen motorlarının önem kazanacağını vurguladı.

İklim yatırımlarının şu an için riskli olduğunu belirten Gates, “İlerleyen zamanlarda bunlar Google, Microsoft, Tesla ve Amazon gibi şirketleri geride bırakacak” dedi.

Microsoft kurucu ortağı ayrıca, “Riskli bir iş ama sonuna kadar direnenler elde ettikleri kazanımlara inanmayacaktır” şeklinde konuştu.