Tüm teoriler Bill Gates'i işaret ediyor! Gates Covid-19'u biliyor muydu?

Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip koronavirs (Covid-19) dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, dünya genelinde teoriler her geçen gün de artıyor. Dikkat çeken açıklamalar art arda gelirken, ortaya atılan iddialar ise Bill Gates üzerinde toplanmaya başladı. Bill Gates Covid-19'u biliyor mu? Covid-19'u Bill Gates Vakfı mı yaydı? Koronavirüs laboratuvarda mı üretildi?

Çin’den dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) dünyayı etkisi altına alırken, çeşitli teorileri de beraberinde getirmişti.

Virüs salgınının bilançosu gün geçtikçe ağırlaşırken, Rus tenisçi Marat Safin’in Instagram canlı yayınındaki sözleri gündeme bomba gibi düştü.

Microsoft’un kurucusu ve Bill & Melinda Gates Vakfı’nın sahibi Bill Gates’in 2015 yılında dünyanın SARS benzeri bir virüsün yol açacağı pandemiye hazır olmadığı uyarısı, Safin’in sözlerinin ardından sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Bill Gates hakkında görüşler ikiye ayrılırken bir kesim; Bill Gates’in ileri görüşlülüğünü överken, diğer bir kesim ise Bill Gates’in virüs salgınından haberdar olduğunu savundu.

Bill Gates’in sözleri sosyal medyada tartışmaları alevlendirecek diğer bir açıklaması ise “Koronavirüs salgının tamamen biterek hayatın normale dönmesinin 2021 yılı sonbaharını bulabileceği” oldu.

Marat Safin’in ise canlı yayında, komplo teorisini andıran sözleri şöyle;

“Bence tüm insanlığı derilerinin altına yerleştirilmiş çiplerle yaşamaya hazırlayan bir süreçten geçiyoruz. Yaşadığımız bu günleri yıllar önce Davos Ekonomi Zirvesi'nde planladılar ve neler yaşanabileceğini simule ettiler. Bill Gates, 2015 yılında ne demişti? Bir pandemi ile karşı karşıya kalacağımızı ve insanlığın yakın gelecekteki düşmanının nükleer savaş değil bir virüs olacağını söylemişti. Bill Gates'in ileri görüşlü olduğunu ya da iyi bir tahminde bulunduğunu sanmıyorum.

Bence her şeyi en başından itibaren biliyordu. Bence virüsle alakalı yaşananlar, bize gösterilen ya da söylenilen gibi değil. Ancak insanlar buna inanıyor. Televizyonlardaki korku senaryolarına inanıyor. Hatta bazıları medeniyetin son bulacağına inanıyor. Ben buna inanmıyorum. Yakında hepimizin derisinin altına çip yerleştirecekler. Tüm dünyayı eve hapsettiler, her şey istedikleri gibi ilerliyor. Bence politik liderlerden daha büyük figürler var. Gerçek para babaları... Ve dünyayı da aslında onlar yönetiyor... Onlara isterseniz 'gölge hükümet', isterseniz başka bir şey deyin. Adı ne olursa olsun mühim değil. Belki de varlığından bile haberdar olmadığımız güçler var. Rothschild ve Rockefeller aileleri en bilindikleri ancak onların da arkasında birileri var.”

Safin’in bu sözlerine benzer bir açıklama ise bugün ABD Başkanı Donald Trump’ın eski danışmanı Roger Stone’dan geldi. New York Post’ta yer alan habere göre, katıldığı bir programda soruları yanıtlayan Stone, ABD’de binlerce kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının yaratılmasında Bill Gates’in parmağı olabileceğini iddia ederek, “Bill Gates'in bu salgının yaratım ve yayılım sürecinde rol oynayıp oynamadığı tartışmaya açık” ifadelerini kullandı.

ABD’de PEW Araştırma Şirketi, "Koronavirüsün (Covid-19) kaynağı sizce nedir?” sorusunu yönelttiği Amerikalılar’dan aldığı sonuçlar ise oldukça enteresan.

Amerikalılar’ın yüzde 30’u, ‘virüsün laboratuvar ortamında üretildiği’ni düşündüklerini belirtirken, yüzde 23 ise ‘virüsün bir proje dâhilinde kasten yayıldığını’ düşünüyor. Söz konusu ankete göre, yüzde 43’ü ise ‘virüsün doğal yollardan bulaştığını’ belirtiyor.