Biden, Trump dönemi yetkililerini istifaya zorluyor

ABD Başkanı Joe Biden, eski başkan Donald Trump döneminde göreve başlayan yetkililerin istifa etmelerini ya da görevden alınmaları gerektiğini söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden, askeriyenin danışma kurullarına eski başkan Donald Trump tarafından atanan 11 yetkilinin istifa etmesi ya da görevden alınması gerektiğini söyledi. 

Başkan Biden'ın istifa etmesini talep ettiği isimler arasında eski Beyaz Saray basın sekreteri Sean Spicer, Başkan Kellyanne Conway'in eski kıdemli danışmanı ve eski ulusal güvenlik danışmanı HR McMaster gibi önde gelen eski Trump yetkilileri yer alıyor. 

Deniz Harp Okulu, Hava Harp Okulu ve West Point danışma kurullarında görevli olan isimlerin de yer aldığı 11 kişilik liste, Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki'ye de iletildi.

İstifası istenen diğer isimlerden bazıları ise şöyle; Hava Harp Okulu yönetim kuruluna atanan Michael Wynne; emekli General John Keane, Meaghan Mobbs ve David Urban, West Point yönetim kuruluna atanan Trump'ın eski Yönetim ve Bütçe Ofisi direktörü John Coale ve Deniz Harp Okulu yönetim kuruluna atanan Russell Vought bulunuyor.