Biden'ın Covid-19 testi yeniden pozitif çıktı

ABD Başkanı Joe Biden'ın koronavirüs (Covid-19) testi ikinci kez pozitif çıktı. Dokuz gün önce de karantinaya giren Biden, semptom göstermediğini duyurdu.

Dokuz gün önce koronavirüse (Covid-19) yakalanan ABD Başkanı Joe Biden'ın karantina süresini tamamlamasının ardından yapılan ikinci testi de pozitif çıktı. 

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Biden'ın hafif semptomlar gösterdiği duyurulmuş, tedavisinin ise 5 günlük Paxlovid ile yapıldığı belirtilmişti. 

74 yaşındaki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden, yeniden koronavirüse yakalanmasının ardından yaptığı açıklamada, "Bugün tekrar COVID testim pozitif çıktı. Hiçbir semptomum yok ama etrafımdaki herkesin güvenliği için karantinaya gireceğim" ifadelerini kullandı. 

Çip krizine ilişkin yapılan toplantıya çevrim içi katılan Biden,  "Şu ana kadar her şey yolunda görünüyor. Kendimi gayet iyi hissediyorum" sözleri ile sağlık durumuna ilişkin bilgi verirken "Bu hafta sonuna kadar yüz yüze çalışmaya dönmeyi umuyorum ama şu anda kendimden önce gelen tüm görevleri de yerine getiriyorum" dedi.