Naftali Bennett ile Abdulfettah el Sisi Mısır’da bir araya geldi

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Mısır’a gerçekleştirdiği resmi ziyaretinde Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi ile bir araya geldi.

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi ile İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Orta Doğu barış sürecini yeniden canlandırmak için Mısır’ın Şarm el Şeyh kentinde bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail’den Mısır’a yaklaşık 10 yıl aradan sonra ilk kez Başbakan düzeyinde bir ziyaret gerçekleştirildiği vurgulandı. Ayrıca açıklamada, iki lider arasında İsrail-Filistin barış görüşmeleri ile birlikte bölgesel ve uluslararası alanda yaşanan gelişmelerin ele alındığı bildirildi.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu’nun (KAN) ismini açıklamadığı kaynaklardan aktardığı habere göre, iki lider arasında Gazze’de kalıcı ateşkes ve Hamas’ın elindeki İsrailli dört esir konusu görüşüldü.

Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil ile İsrail Başbakanı Naftali Bennett, 18 Ağustos’ta Tel Aviv’de bir görüşme gerçekleştirmişti.

Mısır; İsrail ile Filistinliler arasında Gazze’de kalıcı ateşkese varılması için ara bulucu olarak çalışmalarını sürdürüyor.