ABD seçimlerine Çin ve Rusya’dan atak

Ağustos ayında İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri arasında imzalanan barış antlaşmasının ardından siber güvenliğin de dahil olduğu birçok alanda iki ülke arasındaki iş birliği kurulmaya başlanırken Beyaz Saray, Rusların yaptığı siber operasyonların örtbas edilmesine İran ve Çin’e odaklanılması gerektiğine dikkat çekti. ABD Başkanı Donald Trump’ı gizli bir el başkan olarak kalmasını mı istiyor? Detaylar haberimizde…

İsrail Ulusal Siber Direktörlüğü Başkanı Yigal Unna ve Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Siber Güvenlik Direktörü Muhammad Al-Kuwaiti Tel Aviv Üniversitesi’nde yapılan sanal konferansta bir araya geldi. Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Siber Güvenlik Direktörü Muhammad Al-Kuwaiti sanal konferans sırasında yaptığı açıklamada, İsrail ile istihbarat paylaşımının Birleşik Arap Emirlikleri’ne yönelik yapılacak siber saldırı girişimlerini caydırmasına yardımcı olduğunu söyledi.

111

İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki siber ortaklığın ülkesine ne gibi etkide bulunacağı sorularına yanıt veren Al-Kuwaiti, ülkeler arasında normalleşme anlaşmaları imzaladıklarını, BAE’yi siber saldırılardan korumanın ise birçok sektör için olumlu bir katma değer olduğunu söyledi. İsrail’in teknoloji ve siber güvenlik konusunda çok iyi tanındığını dile getiren Al-Kuwaiti ayrıca bu ortaklığın BAE’nin dijital dönüşümüne yardımcı olacağını söyledi. Bir aydan daha az bir süredir acil durum müdahale ekiplerinin bilgi paylaştığını da ekledi. 

211

İSRAİL İLE KURULAN EKOSİSTEM ARABİSTAN’IN SONU MU OLACAK?

 İsrail’in teknoloji ve siber güvenlik konusunda çok iyi tanındığını dile getiren Al-Kuwaiti ayrıca bu ortaklığın BAE’nin dijital dönüşümüne yardımcı olacağını söyledi. Bir aydan daha az bir süredir acil durum müdahale ekiplerinin bilgi paylaştığını da dile getirdi.

Açılış konuşmasına Kuwaiti’yi Arapça selamlayarak başlayan İsrailli direktör Yigal Unna “Kardeşim, bu büyük fırsattan ve Tanrı’nın yardımıyla verimli ve başarılı bir iş birliğinin başlamasından dolayı mutluyum” dedi. Her iki ülkenin neredeyse aynı nüfusa güce ve eğitim seviyesine sahip olduklarını söyleyen Unna yüksek teknolojiye odaklandıklarını ifade etti. Bölgelerinin doğası nedeniyle daha fazla tehdit altında olduğunu söyleyen Unna “Daha fazla tehdit altındaysak, el ele vermeli ve birlikte çalışmalıyız. Her iki ülkenin de birbirine sunacağı çok şey var” dedi.

411