Bankalara koronavirüs önlemi! Hangi banka ne zaman çalışacak?

Çin'den başlayarak dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de 30 kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tüm sektörlerde önlemler artırıldı. Gün içerisinde en fazla insanın bir arada bulunduğu bankalar, tedbirler kapsamında çalışma saatlerini değiştirdi. Peki, değişime hangi bankalar dahil oldu? Bankalar ne zaman açık? Hangi bankalar kapalı olacak? Bankalar hangi saatlerde çalışacak?

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), bankaların mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı aldı. Kararda, yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak belirlendi. TBB'nin tavsiye kararının ardından altı banka gişe hizmet saatlerinde değişikliğe gitti.

 ALTI BANKA ÇALIŞMA SAATLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Akbank, Garanti BBVA, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank ve Yapı Kredi Bankası, yeni tip corona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında şubelerindeki gişelerden bugünden itibaren saat 12.00-17.00 arasında hizmet verileceğini duyurdu.,

Son olarak, TOKİ kurasında ismi çıkmayan vatandaşların Ziraat Bankası önündeki 'geri ödeme' sırası büyük tepkilere neden olmuştu.