2021 Babalar Günü ne zaman? 2021 Babalar Günü hangi gün?

Her yıl haziran ayında kutlanan Babalar Günü, çocuklar ve babaları için çok özel bir gün. Peki, bu yıl Babalar Günü hangi güne denk geliyor? 2021 Babalar Günü ne zaman? İşte 2021’in Babalar Günü tarihi, Babalar Günü için hediye seçenekleri ve en güzel Babalar Günü mesajları...

Her yıl haziran ayında kutlanan ‘Babalar Günü’, babaların onuruna kutlanan özel bir gündür. Tarihte ilk olarak, 1910 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) başkenti Washington’da kutlanan Babalar Günü, 2021 yılında ne zaman?

İşte 2021’in Babalar Günü tarihi, Babalar Günü için hediye seçenekleri ve Babalar Günü mesajlarına dair tüm merak edilenler…

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN?

Her sene Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü, bu yıl 20 Haziran pazar gününe denk geliyor.

BABALAR GÜNÜ TARİHİ, BABALAR GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI? 

Babalar Günü, tarihte ilk kez 19 Haziran 1910'da ABD’nin başkenti Washington’daki Spokane şehrinde kutlandı. Tıpkı Anneler Günü gibi babalarında bir günü olması gerektiğini düşünen, Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı Sonora Smart Dodd, babasının doğum gününü Babalar Günü ilan etmek için çalışmalar yaptı.

Ancak çalışmalar genç kızın istediği tarihe yetişmedi ve kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelendi.  ABD o dönem kutlamaları destekledi ancak Babalar Günü’nü resmi olarak ilan etmedi. 1966 yılına gelindiğinde ise dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayınladı.

EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ SÖZLERİ VE MESAJLARI

● Canım babacığım, benim babam olduğun için çok mutluyum. Sahip olduğum en iyi baba ve arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacığım.

● Canım babam; dün, bugün ve yarın..  Seni her zaman çok sevdim ve seveceğim. Babalar günün kutlu olsun, iyi ki babamsın!

● İlk adımlarımı atarken ellerimden tutmuştun. Şimdi fark ediyorum ki, ellerimi hiç bırakmamışsın. Babalar günün kutlu olsun.

● Sevgili babacığım, gurbet ne kadar uzaksa sevgin bana o kadar yakın. Ellerinden öpüyorum, canım babam. Babalar günün kutlu olsun.

● Bana yaptığın dünyadaki en büyük iyilik bana dünyanın en iyi örneği olmandır. Babaların en iyisi, bu gün sadece senin... Babalar günün kutlu olsun.

BABALAR GÜNÜ HEDİYE FİKİRLERİ

Babalar günü için çeşitli hediye seçenekleri mevcut. Özellikle, aksesuar seven babalar için; kravat, kemer, saat ve gözlük güzel bir tercih olabilir.

Parfüm de Babalar Günü hediyesi olarak tercih edilebilecek güzel bir hediyedir. Taraftar babalar için ise forma tercih edilebilir.