Laschet’in görüntüleri Almanya’da gündem oldu

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile genel seçimlerde aday olan Armin Laschet’in selin neden olduğu afet bölgesine ziyaretleri esnasında güldükleri anlar eleştirilere neden oldu.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, sel afetinin etkili olduğu Kuzey-Ren Vestfalya eyaletindeki Erftstadt’a ziyarette bulundu.

Steinmeier, 26 Eylül’de yapılacak olan seçimlerde Angela Merkel’in yerine aday olan Armin Laschet ile birlikte selden etkilenen insanlarla görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca Steinmeier, arama kurtarma ekipleriyle konuşarak yaşananlar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Steinmeier ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunurken, Armin Laschet’in arka tarafta gülmesi dikkat çekti. Görüntüler kısa süre içerisinde sosyal medyada yayılırken, Armin Laschet birçok kişi tarafından eleştirildi.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Laschet, Cumhurbaşkanı’na teşekkür ederken, gülme görüntüleri hakkında konuştu. Bir sohbet durumu esnasında bu görüntülerin ortaya çıktığını söyleyen Laschet, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Uygunsuzdu ve üzgünüm” dedi.

Almanya’da seçimlere 10 hafta kala adaylar içerisinden en çok Armin Laschet ön plana çıkıyor.