Trump'tan Amerikalılara: Aşı olun!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip Covid-19 salgınına karşı geliştirilen aşıların güvenilir olduğunu ifade ederek, herkese aşı olma çağrısında bulundu 

Görevde bulunduğu dönemde Covid-19 pandemi salgınına karşı yeterli ölçüde tedbirleri alamadığı için eleştirilen eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, Fox News kanalına verdiği röportajda salgını ve aşı çalışmalarını değerlendirdi.

Donalt Trump, "Aşı olmayı tavsiye ediyorum, dürüstçe söylemek gerekirse çoğu bana oy vermiş ama aşı vurulmak istemeyen birçok kişiye aşı olmalarını tavsiye ettim" dedi. 

Ayrıca herkesin aşı olup olmama konusunda özgür olduğunu belirten eski lider, Covid-19 aşılarının güvenli olduğunu ve işe yaradığını ifade etti.

Halen hayatta olan diğer eski başkanlar ile birlikte daha önce ortak bir kampanyada yer alarak herkese aşı olma çağrısında bulunmuştu.

 SEÇİMLERDE HİLE İDDİASINI TEKRAR DİLE GETİRDİ

3 Kasım 2020'de gerçekleştirilen Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinde Demokratların hile yaptığını ve mahkemelerin buna karşı hiçbir şey yapmadığını savunan Trump, seçim sonuçlarıyla ilgili iddialarını yineledi.

Trump ayrıca Latin Amerika ülkelerinden yopun bir şekilde ABD’ye gelen göçmenlerin "ülkeyi mahvedeceğini" savundu ve bu göçlerin durdurulması gerektiğini belirtti.

3 Kasım’da yapılan tartışmalı başkanlık seçimlerini Demokrat Joe Biden kazanmış, Trump ise uzun süre seçim sonuçlarını kabul etmemişti.