Soruşturması süren Weisselberg Trump'ın şirketlerinden sessizce ayrıldı

Trump Organization yöneticisi Allen Weisselberg, şirketin Florida’da bulunan en az 28 iştirakindeki görevlerinden alındı.

NBC News'in haberine göre, vergi dolandırıcılığı ile suçlanan Trump Organization Mali İşler Müdürü Allen Weisselberg, en az 28 şirket iştirakindeki üst düzey görevlerinden sessizce alındı.

Konuyu takip eden yetkililer, Trump Organization’ın Florida'da herhangi bir potansiyel sorundan kaçınmak için "ihtiyatlı bir kurumsal yönetim yaklaşımı" benimsediğini söyledi. Öte yandan, 73 yaşındaki Weisselberg'in Trump Organization’daki genel rolünün değişmediği belirtildi.

Weisselberg'in avukatı Mary Mulligan konuya dair yorum yapmayı reddederken, Weisselberg ise dolandırıcılık, hırsızlık, vergi dolandırıcılığı, kayıtlarda tahrifat ve diğer suçlamaların doğru olmadığını söyledi.

New York savcıları, Weisselberg'i, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın şirketinin üst düzey yöneticilerine "kayıt dışı" tazminat ödediği ve vergi ödemekten kaçınmalarına yardımcı olduğu gerekçesi ile suçluyor.

Trump ve şirketi ise bölge savcısının siyasi amaçlı bir soruşturma yürüttüğünü öne sürüyor.