Cübbeli Ahmet Hoca'dan Ali Erbaş'ın sözlerine destek geldi

Ramazan'ın ilk günü Ankara Hacı Bayram Camii'nde, temsili Cuma namazını kıldırmasının ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın hutbesi önce sosyal medyada ardından da Ankara Barosu tarafından farklı tepkilerle karşılanmıştı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın sözlerine Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'den de destek geldi. Ali Erbaş ne dedi? Diyanet İşleri Başkanı ne dedi?

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cuma hutbesinde "Ey insanlar! Canımıza, aklımıza, inancımıza, malımıza ve neslimize zarar veren şeylerden uzak duralım" çağrısında bulunmuş, ardından da "Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın islamî literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HIV virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim" ifadelerini kullanmıştı. 

Bu sözlerin ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunulmuş, Ankara Barosu'nun yaptığı açıklamanın ardından Ankara Başsavcılığı tarafından Ankara Barosu'na soruşturma açılmıştı.

CÜBBELİ AHMET HOCA'DAN DESTEK GELDİ

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Diyânet Reisi zinâya ve eşcinselliğe “Helâl” mi diyecekti? Diyânet, kendi görevini yapmayı hatırladığı için tebrîke şâyândır. Allâh’ın dînine dogma diyenlerin zâten bu konuda söz hakkı yoktur... Lâkin bunları şımartan İstanbul Sözleşmesinin örtülü feministler tarafından bu dönemde çıkartıldığı da göz ardı edilmemelidir. Şimdi kime neden şikâyet ediyoruz?! Olacağı buydu, Allah beterinden muhâfaza eylesin" diyerek '#AliErbaşyalnızdeğildir' etiketine destek oldu.