Ali Babacan'n DEVA Partisi'nin kurucuları arasında olan Hasan Canpolat kimdir?

Demokrasi ve Atılım Partisi'nin başvurusunu İçişleri Bakanlığı'na yapan heyetin içinde yer alan Hasan Canpolat kimdir? Ali Babacan'ın kurduğu partinin kurucularından biri olan Hasan Canpolat çeşitli illerde valilik yaptı. İşte Hasan Canpolat'ın hayatı...

Hasan Canpolat Kimdir?

Hasan Canpolat (d. 1963, Ankara, Türkiye), Türk bürokrat.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde yüksek lisans, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Doktora yaptı. 2012 yılında Doçent unvanını almıştır.

Çatalzeytin, Mesudiye, Sivrice Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü, Mülkiye Başmüfettişliği, İçişleri Bakanlığı Strateji Merkezi Başkanlığı ve Sivas Valiliği yaptı. 25 Eylül 2006 tarihinde Denizli Valisi olarak atanmış, 27 Nisan 2008 tarihinde de merkez valisi olmuştur. Ayrıca 2008 yılından bu yana İçişleri Bakanlığı müsteşar yardımcılığı görevini ve 2011 yılında seçimler süresince müsteşar olarak görev yapmıştır.Yerel yönetimler, kamu yönetimi reformları, stratejik yönetim, küreselleşme konularında yayınlanan çok sayıda eserlerde editörlük ve yazarlık yapmıştır.Evli ve iki çocuk babasıdır.