Ali Babacan'n Demokrasi ve Atılım Partisi'nin (DEVA) kurucuları arasında olan Sadullah Ergin kimdir?

Ali Babacan'ın bugün İçişleri Bakanlığı'na dilekçe vererek kuruluşunu gerçekleştirdiği, Demokrasi ve Atılım Partisi'nin (DEVA) kurucular kadrosu çıklandı. Kadroda 60. ve 61. dönem AK Parti hükümetinde Adalet Bakanlığı görevini yapan Sadullah Ergin'de var.

AK Parti’den istifa eden Ali Babacan'ın partisinin kuruluşuş sürecini tamamlaması üzerine, 'Demokrasi ve Atılım Partisi'nin (DEVA) kuruluş kadrosunda olan isimler basına sızmaya başladı. Partinin kurucular kadrosunda 60. ve 61. dönem AK Parti hükümetinde Adalet Bakanlığı görevini yapan Sadullah Ergin'de var.

SADULLAH ERGİN KİMDİR?

Sadullah Ergin, 6 Temmuz 1964'te Hatay Antakya'da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğünde kurum avukatı olarak çalıştı. Serbest avukatlık yaptı. Çeşitli dernek ve cemiyetlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.

22 ve 23. Dönemde Hatay Milletvekili seçildi. 60. Hükümette Adalet Bakanlığı görevinde bulundu. 61. Hükümette yeniden Adalet Bakanı olarak görev aldı. Orta düzeyde İngilizce bilen Ergin, evli ve 4 çocuk babasıdır.