Ünal: "Cumhurbaşkanı yeni bir düzenlemeye gidecektir"

Son günlerde kulislerde konuşulmaya başlanan ve sosyal ağlar üzerinden bir takım listelerin yayınlandığı kabine değişimine ilişkin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan Mahir Ünal'dan açıklama geldi.

Ankara kulislerinde erken seçim söylemleri ile birlikte konuşulmaya başlanan kabine değişikline ilişkin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal bir açıklama yaptı. 

Sosyal medyada gündeme gelen listelerin ardından Mahir Ünal NTV canlı yayınında yaptığı açıklamasında, AK Parti kongresine de değindi. 

Ünal, AK PArti kongresine ilişkin "Kongrede Türkiye için güven ve istikrar diyeceğiz. Seçilecek kadrolar Türkiye'yi 2023'e taşıyacak" ifadelerini kullandı. 

AK Parti kongresi için HDP'ye davette bulunmadıklarının altını çizen Mahir Ünal, kabine değişimine ilişkin kararı Erdoğan'ın vereceğini işaret ederek "Değişim konuşulmaya başlayınca, kaçınılmaz olarak bir parça değiştiğinde, sistemin hepsinde bir hareketlilik oluyor. 2023'e yönelik sadece partiye yönelik değil, ekibinde de yeni bir düzenmeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz" dedi. 

İstanbul Sözleşmesi'nden Türkiye'nin çekilmesinin ardından gelen tepkilere de yanıt veren Ünal, "Yeni bir metin üzerinde çalışıyorurz. Yakın bir zamanda kamuoyu ile paylşacağız" açıklamasını yaptı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise İstanbul Sözleşmesine ilişkin, "İstediğimiz uluslararası sözleşmenin altına imza atarız, istediğimizden çıkarız" ifadelerini kullandı.