Davutoğlu'nun TikTok'a girişinin perde arkasında ne var?

Sosyal medya platformu TikTok'a çektiği özel videolar ile adından sıkça söz ettiren Gelecek Partisi genel başkanı Ahmet Davutoğlu'nu platformda bulunması için kim ikna etti? TikTok hesabı olan siyasiler kimler?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'nin siyasal iletişimini sürdüren Taha Ün, gazeteci Nevşin Mengü'nün sorularını yanıtladı.

Nevşin Mengü'nün "Ahmet Davutoğlu'nu Tik-Tok'a girmeye siz mi ikna ettiniz?" sorusunu yanıtlayan Ün, "Evet ben ikna ettim. Sayın Davutoğlu'ndan sonra Ekrem İmamoğlu da bir Tik-Tok hesabı açtı" dedi. 

TikTok'un Türkiye'nin ortalamasının görüldüğü bir mozaik olarak betimleyen Taha Ün, "Siyaset, Türkiye'nin tüm kesimlerine, tüm katmanlarına, tüm sosyo-ekonomik, tüm sosyo-kültürel yapılarına erişebilmekle gerçekleşmesi mümkün olan bir şey. Orada bir Türkiye ortalamasını görebilirsiniz. Bir taraftan memleketin varoşlarında yaşayan gençlerin hayat hikayelerini görebilirken bir taraftan da Maraş'ta, Sivas'ta, Çorum'da yaşını başını almış amcaların, teyzelerin Tik-Tok videolarını da orada görebilirsiniz" şeklinde konuştu.

TikTok vb. sosyal medya platformlarında siyasilerin varlığını yeni bir muhalefet dili olarak değerlendiren Taha Ün, "Sayın Genel Başkan'ın haftada bir gün mutat bir gündem değerlendirmesi var. Genel Başkan, politika izleme kurullarından zoom üzerinden tek tek brifing alıyor. Bu değerlendirme toplantısına parti çok iyi hazırlanıyor. Her hafta pazartesi günü, bugüne kadar Türkiye'de muhalefetin de pek kullanmadığı bir yöntemle yeni bir muhalefet dili inşa ediyor Gelecek Partisi. Sadece eleştirmekle kalmayan yapıcı önerilerde de bulunan bir siyaset dili oluşturuyor" ifadelerini kullandı.