BM: "Afrika kıtlık, kuraklık ve yerinden edilme riskiyle karşı karşıya"

BM tarafından Afrika'nın geleceğine ilişkin düzenlenen Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli'nin ardından paylaşılan rapor, kıtanın önümüzdeki yıllarda kıtlık, kuraklık ve yerinden edilme riski ile karşı karşıya olduğunu ortaya koydu.

Birlemiş Milletler (BM) tarafından hazırlanan bir rapor, küresel ısınmaya en az katkısı olan Afrika'nın gelecekte çok daha büyük zorluklarla karşı karşıya kalabileceğini ortaya koydu. 

114

Birleşmiş Milletler iklim raporuna göre, Afrika genelinde on milyonlarca insan on yıllar içinde kıtlık, kuraklık, hastalık ve yerinden edilme riskiyle karşı karşıya. 

214

195 ülke ve bölgeden yüzlerce bilim insanı ve binlerce katılımcının katıldığı Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli'nin ardından hazırlanan raporda, Afrika kıtasının geleceği 'korkunç' olarak nitelendirildi. 

İklim değişikliğinin tehlikelerini ve toplumların bunlara nasıl uyum sağladığını inceleyen üç çalışma grubunun bulgularının paylaşıldığı rapor, artan sıcaklığın tüm dünyayı etkisi altına alacağını belirledi. 

414