Biden'dan yerel yönetimlere çağrı: ''Aşı olana 100 dolar verin!''

Geçtiğimiz günlerde aşılanma hızını artırmaya yönelik ilginç teşvik uygulamalarıyla gündeme gelen ABD, bu kez aşı olan vatandaşlarına 100 dolarlık ödeme yapmaya hazırlanıyor.

Koronavirüs (Covid-19) mutasyonunun delta varyantı nedeniyle vaka artışı bir kez daha tüm dünyada yükselişe geçti. Ülkeler vatandaşlarını bir an önce aşılayabilmek adına ilginç teşvik uygulamaları başlattı.

Kısa süre önce silah ve hediyelik eşya teşvikleriyle gündeme gelen Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yönetimi, çareyi bu kez nakit destekte buldu. 

‘’HER AMERİKALI İÇİN 100 DOLAR’’

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Başkan Joe Biden'ın eyalet ve yerel yönetimleri yeni aşılanan her Amerikalı için 100 dolarlık teşvik ödemeye çağırdığını bildirdi.

Hazinenin eyalet ve yerel yönetimleri bireysel aşı teşvikleri sağlamak da dahil aşılama çalışmalarını geliştirmek için söz konusu fonları kullanmaya teşvik ettiği aktarılan açıklamada, "Başkan Biden eyalet, bölge ve yerel yönetimlere aşı oranlarını artırmak, toplulukları korumak ve hayatları kurtarmak için ekstra bir teşvik olarak yeni aşılanan her Amerikalı için 100 dolar ödeme yapmaya çağırıyor" ifadesi yer aldı.