Biden'ın Ukrayna sorularını yanıtsız bırakması tepki topladı

Rusya - Ukrayna krizinde gerilim artarken ABD Başkanı Joe Biden torunları ile Washington'daki Hamilton restoranında yemek yedi. Restoran çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakması ABD basınında tepki topladı.

Rusya - Ukrayna krizi tırmanırken Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve Meclis Başkanı Nancy Pelosi Almanya'da düzenlenen güvenlik toplantısına katıldı. ABD Başkanı Joe Biden'ın yardımcısını Almanya'ya göndermesi ülke genelinde tepkilere neden oldu. 

Fox News'e demeç veren The Next Revolution'un sunucusu Steve Hilton, Biden yönetiminin Başkan Yardımcısı Kamala Harris'i Avrupa'ya gönderme kararını, "Bu çok riskli bir durum. Burada veya Avrupa'da siyasi, askeri, stratejik liderlikte Kamala Harris'i durumla ilgili yardıma göndermenin gerçekten duruma yardımcı olacağına gerçekten inanacak tek bir kişi olduğunu sanmıyorum. Ona bir şekilde yardım etmeyi amaçlıyor olabilir, ancak bir krizi denemek ve yönetmek için ne korkunç bir yol" sözleri ile eleştirdi. 

Harris'in Ukrayna krizine ilişkin açıklamaları ülke basınında kendisine yer bulamazken ABD Meclis Başkanı Nancy Pelosi Münih Güvenlik Konferansı'nda yaptığı açıklamada, "Putin'in bize yaşattıklarının bir bedeli var. Bu dünyaya kabadayılık yapıp, yürüyüp gidemezsiniz" ifadelerini kullanarak "ABD'nin burada olduğuna, Avrupalı ​​müttefiklerimizle ve diplomasinin çıkarlarıyla birleşik bir şekilde çalışmaya tamamen bağlı olduğuna dair - Rusya Devlet Başkanı da dahil olmak üzere - herkesin aklındaki tüm şüpheleri ortadan kaldırmak istiyoruz" dedi. 

BIDEN SORULARI YANITSIZ BIRAKTI

Torunları Finnegan Biden, Naomi Biden ve Naomi'nin nişanlısı Peter Neal ile Washington'daki Hamilton restoranında öğle yemeği yiyen ABD Başkanı Joe Biden'ın restoran çıkışı soruları yanıtsız bırakması da eleştirilerin odağında. 


Gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan Joe Biden, restoran çıkışı halka selam verdikten sonra hızla aracına bindi. "Ukrayna ile ilgili son durum nedir, Sayın Başkan?" diye soran muhabiri yanıtsız bırakan Biden, bir başka muhabirin Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmaya ve işgal etmeye kararlı olduğunu düşünüp düşünmediği sorusunu da cevaplamadı.