Trump'tan 33 milyar dolarlık duvar

Trump seçim turları kapsamında ABD-Meksika sınırını da ziyaret etti. Trump, Berlin Duvarı'na benzetilen ve toplamda 33 milyar dolarlık maliyeti nedeniyle tepki çeken sınırda inşası süren duvara da imza attı. "Bu duvar, korona virüsü bile durdurdu" diyerek kötü bir şaka yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, seçim turları kapsamında ABD-Meksika sınırını ziyaret etti. Trump, yaklaşık 321 kilometre uzunluğa ulaşan duvara imzasını attı.

KOVİD-19'U BİLE DURDURDU

Trump ziyaret kapsamında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Bu duvar "Kovid-19'u bile durdurdu, her şeyi durdurdu" diye konuştu. Trump ayrıca, "Sınırımız hiç bu kadar güvenli olmamıştı şeklinde konuştu.

DUVAR NEDEN ÖRÜLÜYOR

ABD Başkanı Donald Trump, en önemli seçim vaadlerinden olan Meksika duvarı için milyarlarca dolarlık harcama yapıyor. Bahsi geçen duvar için finansman sağlamaya çalışan Trump ile Kongre arasında da anlaşmazlıklar yaşanmıştı. Kongre, bahsi geçen duvarın inşa edilmesine şiddetle karşı çıkmıştı. Trump'ın ABD ile Meksika sınırına duvar örmesi, başta Meksika olmak üzere hem ABD içerisinde hem de ABD dışında da tepkilere neden olmuştu.