Biden'den Rusya'ya çok sert tepki: Putin bir katil!

Göreve başladığı günden bu yana uluslarası politikada ılımlı bir bir tavır sergileyen ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'ya adeta savaş açtı. Biden, "Bence Rus lider bir katil" ifadelerini kullandı.

Göreve başladığı günden bu yana uluslarası politikada ılımlı bir bir tavır sergileyen Biden, Rusya’nın ABD seçimlerine karıştığına dair iddialar üzerine çok sert açıklamalarda bulundu. Başkanlık koltuğuna oturduğu andan itibaren alçak tonda açıklamalar yapan Biden, en önemli küresel rakiplerinden biri olan Rusya’ya adeta savaş açtı.

ABC kanalına çıkan devlet başkanı, “Putin, seçimlere karıştığı için bedelini ödeyecek” dedi. Ayrıca Biden’in, “Bence, Rusya’nın lideri Putin bir katil” ifadesini kullanması gündeme bomba gibi düştü.

RUSYA BEDEL ÖDEYECEK

Spikerin programda Biden’e yönelttiği Putin’e nasıl bir bedel ödetileceği sorusuna ise “Yakında göreceksiniz” yanıtını verdi.

Öte yandan Biden, “Ben onu görece iyi tanıyorum. Benim deneyimlerine göre yabancı liderlerle anlaşırken en önemli şey karşındaki adamı tanımaktır” dedi.

15 SAYFALIK RAPOR

Washington yönetimi, Rus lider Vladimir Putin’in 2020’de gerçekleşen ABD Başkanlık seçimlerine müdahale etmeye çalıştığını iddia etmişti. Moskova yönetimi bu iddiaları yalanlamış ve iddiaların asılsız olduğunu bugün dile getirmişti.

ABD istihbaratı dün gece yayınladığı 15 sayfalık bir raporla Putin’in 2020’de gerçekleşen seçimlere müdahale etmeye çalıştığını öne sürmüş ve Rusya’nın seçimin ibresini Donald Trump çevirmeye çalıştığını aktarmıştı.