Trump taburcu oldu! ABD başkanlarının ölümcül hastalık tarihi...

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedavisi gördüğü Walter Reed Askeri Hastanesinden taburcu edildi. Hastane çıkışı özel aracına bindirilen Trump, yakın bir mesafede bekleyen "Marine One" isimli helikopter ile Maryland'da bulunan hastaneden, Washington DC'deki Beyaz Saray'a götürüldü. Trump'ın Beyaz Saray balkonunda poz vermesi tartışmaları yeniden gündeme getirirken, bugüne kadar ABD Başkanı olarak görev alan isimlerin hastalıkları ve ölümleri yeniden gündeme geldi.

Covid-19'a yakalanmasının ardından Walter Reed Askeri Hastanesi'ne kaldırılan ABD Başkanı Donald Trump'ın hastaneden yayınlanan fotoğrafı tartışmaları da beraberinde getirmişti. 

117

Doktorlar tarafından yeni tip koronavirüse (Covid-19) nedeniyle Remdesivir tedavisi gördüğü açıklanmış, Doktoru Conley, oksijen seviyesi düşmesinden sonra, Cumartesi günü Trump'a kortikosteroid ilaç deksametazon verildiğini söylemişti. 

217

ABD Başkanı Trump, hastane önünde üç gün boyunca kendisini bekleyen destekçilerine özel bir araç içerisinden selamlamış ve Trump'ın bu hareketi de tartışmaları alevlendirmişti. 

Dün taburcu edilen ABD Başkanı Donald Trump, yaklaşık 10 dakikalık bir uçuşun ardından Beyaz Saray'a ulaştı. Trump, helikopterden indikten sonra doğrudan içeri girmek yerine, bahçedeki merdivenlerden Beyaz Saray'ın balkonuna çıktı. Balkona çıktıktan sonra yüzündeki maskeyi çıkarıp cebine koyan Trump, balkondaki ABD bayraklarının yanına geçerek gazetecilere poz verdi.

417