5G kehanetleri İngiltere'yi ateşe verdi! 5G istasyonları neden yakıldı?

Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19), 1.2 milyon kişiyi etkisi altına alırken, Wuhan kenti şimdi de 5G teknoloji ile tartışmaların odağında. Covid-19 hakkında ortaya atılan iddiaların ardından 5G teknolojisinin pandemiyi tetiklediği iddiası İngiltere'yi karıştırdı. 5G teknolojisi hakkında ortaya atılan kehanetler neler? 5G kehanetleri doğru mu? Bilim insanları kehanetler hakkında ne dedi?

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19), dünya genelinde 1.2 milyon kişiyi etkisi altına alırken, Çin aynı zamanda modern teknoloji olarak sunulan 5G teknoloji ile de tartışmaların odağında.

Covid-19’un tespit edildiği ilk andan itibaren virüs hakkında onlarca komplo teorisi ve kehanetler art arda gelirken; son olarak 5G teknolojisinin salgın hastalıkları yaydığı iddiası İngiltere’yi karıştırdı.

Ülkede komplo teorileri nedeniyle 5G istasyonları yakılırken, görüntüler sosyal medyada da geniş yer buldu.5G TEKNOLOJİSİ HAKKINDA KEHANETLER NELER?

5G teknolojisi, ‘ultra yüksek frekans’ yayıyor. Frekans yükseldikçe, her dalganın uzunluğu kısalır. Bu kısalma, insan vücuduna aynı sürede daha fazla dalganın vurmasına neden olur. Mevcut hücresel nesiller 1 ile 6 GHz frekanstan yayılırken, 5G hücre kuleleri 300 GHz’ye kadar yüksek frekans yayar.

5G teknolojisinin yaydığı yüksek frekansın; akciğerlerdeki oksijeni bloke edip, oksijensiz kalan akciğerlerin ardından kuru öksürük ve suda boğulma hissi oluşuyor.

5G teknolojisinin Çin’deki merkezi ise Covid-19’un ilk kez tespit edildiği Wuhan şehri. Çin’de tespit edilen SARS, MERS vb. virüslerin 5G teknoloji denemelerinin yapıldığı dönemlere denk geldiğini iddia eden teorisyenler, Covid-19’un yayılma hızının da ülkelere kurulan 5G istasyonları ile doğru orantılı olduğunu vurguluyor.

‘Tapınakçılar’ın dünya nüfusunu azaltma teorisine hizmet ettiği iddia edilen 5G teknolojisi, aynı zamanda erkeklerde ve kadınlarda üreme yeteneğinin kaybedilmesine ve nöropsikolojik problemlere neden oluyor.

BİLİM İNSANLARI 5G TEKNOLOJİSİ İÇİN NE DİYOR?

Non-iyonizan elektromanyetik alan (EMF) olarak tarif edilen 5G teknolojisi, kanser riskini artırıyor, zararlı serbest radikallerde artışa neden oluyor, hücresel stres tetikleniyor, genetik hasarlara neden oluyor, üreme sisteminde yapısal ve işlevsel değişikliklerin meydana gelmesine neden oluyor, öğrenme ve hafıza eksiklikleri oluşturuyor, nörolojik bozukluklar ve insanların iyi olma hallerinde genel anlamda görülen olumsuz etkiler ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz yıllarda; Uluslararası Non-İyonizan Radyasyondan Korunma Komisyonu (ICNIRP) tarafından 1998 yılında ‘Zamanla Değişen Elektrik, Manyetik ve Elektromanyetik Alanlara Maruziyet Standartlarını (300 GHz’ye kadar) yayımlanmış, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve birçok ülke tarafından kabul edilmişti.

Bilim insanları tüm ülkelerine; insanların RF ve ELF alanlara maruziyetini ciddi oranda azaltabilecek alternatif uygulamaların olumlu ve olumsuz yanlarını inceleyecek çok-disiplinli ve bağımsız bir komitenin kurulması çağrısı yaparken, bu komitenin çalışmalarının da yanlı olmasına izin verilmemesi talebinde bulunuyor.