23 Nisan Cuma günü sokağa çıkma yasağı var mı?

23 Nisan tarihinde sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı merak edilirken İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi. Genelgede hangi ifadelere yer verildi? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı? 3 günlük sokağa çıkma yasağıyla ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde...

23 Nisan tarihinde sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı merak edilirken İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi.

3 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Söz konusu genelgede "Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’de sona erecek" ifadelerine yer verildi.

Daha önceki sokağa çıkma yasaklarında belirtilen “Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi” aynen geçerli olacak.

23 NİSAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA BAKKAL VE MARKETLER AÇIK OLACAK MI?

Bir süredir uygulanan hasta sonu sokağa çıkma yasağında olduğu gibi saat 10.00- 17.00 arasında açık olan bakkal, market, kasap ve manavlar 23 Nisan'da da aynı şekilde hizmet vermeye devam edecek. 

VALİ DE AÇIKLADI

İçişleri Bakanlığı'nın gönderdiği genelgeyi, Gaziantep Valisi Davut Gül de Twitter hesabından duyurdu. 23 Nisan’da sokağa yasağı kararı alındığını vurgulayan Gül, şu ifadeleri kullandı;

Resmî tatil olan 23 Nisan Cuma günü de hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına dahil edilmiştir. Perşembe günü 19.00'da başlayıp Pazartesi 05.00'e kadar kesintisiz devam edecektir. Daha önceki hafta sonları uygulanan muafiyet ve kısıtlamalar aynen devam edecektir.