2020'nin ikinci yarısında Türkiye’de ve dünyada neler olacak?

Covid-19 salgını, depremler ve dünya genelinde yaşanan askeri hareketlilikleri aylar öncesinden bilen astrologların, senenin ilk yarısı için yapmış olduğu tüm uyarılar gerçekleşti. Bunun üzerine, insanlar yılın ikinci yarısında ülkemizi ve dünyayı neler beklediğini, yıldızların önümüzdeki aylar için neler öngördüğünü merak etmeye başladı. Peki bundan sonra neler olacak? İnsanlığı nasıl bir düzen bekliyor? İkinci dalga ne zaman gelecek, ekonomik ve siyasi anlamda dünyada neler yaşanacak?

Astrologlar 2020 yılının birçok açıdan zorlayıcı ve stresli olacağının sinyalini yılbaşında vermişti. Bu yıl 6 tane tutulma yaşanması ve çoğu gezegenin geri harekette olması da olumsuzlukların yaşanabileceği yorumlarını güçlendiriyordu. Bununla birlikte virüs salgınını aylar öncesinden bilen astrologların, senenin ilk yarısı için yapmış olduğu tüm uyarılar gerçekleşti. Bunun üzerine, insanlar yılın ikinci yarısında ülkemizi ve dünyayı neler beklediğini, yıldızların önümüzdeki aylar için neler öngördüğünü merak etmeye başladı. İşte ünlü astrologların merak edilen yakın gelecek öngörüleri...

İKİNCİ DALGA RİSKİ

Astrolog Öner Döşer, Eylül ortasından itibaren ihracatın artacağını ve 2022'den itibaren eski ekonomik modelle vedalaşılacağını, ayrıca 2024'ün sonundan itibaren bugünkü iş modellerinin de tamamen yok olacağını düşününü söyledi. Bu dönemlerde güneş uyarısı alınmadığı için insan sağlığının olumsuz etkilendiğini ve hastalıkların bedende kolayca hakimiyet kazandığını belirten Döşer, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün kısa sürede sona ermeyeceğini ve en az 2 yıl içinde çeşitli dalgalanmalarla devam edeceğini öngördüğünü söyledi. Öte yandan ikinci dalga için Haziran sonu ve Temmuz ayını işaret eden Döşer, ‘’risk var’’ uyarısında bulundu.

TRUMP YENİDEN BAŞKAN OLACAK  MI?

Ayrıca içinde bulunduğumuz bu dönemin başka salgın hastalıklar içinde açık olduğunun altını çizen Döşer, ‘’2022 tarihinden itibaren eski ekonomik modelleri bir kenara bırakacağız, yeni yaşamanın yeniliklerini kabul edeceğiz” dedi. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) astroloji haritasının halkı ifade eden ay göstergesinin olumsuz yönde bir ivme kazanacağını belirten Döşer, ABD’nin içerisinde konuşulan ayrılık ve bölünme söylemlerinin çok daha ciddi boyutlara ulaşacağı ancak buna rağmen Donald Trump’ın yeni dönemde yeniden Amerikan başkanlığı koltuğuna oturacağı öngörüyor.

DÜNYA GENELİNDE AYAKLANMALAR ARTACAK

 

Ünlü astrolog Dinçer Güner’de ikinci dalga salgın tehlikesi için Haziran ayının son günlerini işaret etti. 21 Haziran sonrasında ikinci dalganın gelebileceğini söyleyen Güner, sözlerine şöyle devam etti: Yeni dünya düzeninde, kağıt paranın ve petrolün etkisi azalacak. Dijital paralara geçiş süreci başlayacak. Tek bir para birimi üzerinden bütün ticaretler başlayacak çünkü Kova çağına giriyoruz. Bu çağda, dünya üzerinde baskıcı rejimler ortadan kalkacak. Özellikle 2021'de dünya üzerinde ciddi ayaklanmalar çıkacak. Baskıcı toplumlardaki insanlar kendi ideolojilerine karşı harekete geçecek. ‘’

2020 FİNAL YILI

Astrolog Hande Kazanova ise, özellikle ekonomik gelişmelere dikkat çekti. Ekonomik açıdan zorlu bir süreç geçirebileceğinizi belirten Kazanovai ‘’ Satürn şu an Temmuz'un sonuna kadarki aşamada, vergi ödemeleri, dış borçlar alanında hareket edecek. İşten çıkarmalar yoğun yaşanabilir. 2021 yılının Şubat ayında, krizin boyutu netleşecek. Aralık itibariyle kendini gösterecek. Esas kriz, bütün dünyayı etkileyecek olan 2022-2025 yılları arasında gerleşecek. 2020 yılı bir final yılı olacak bu bakımdan” dedi.

2020’nin ikinci yarısında beklenen sürprizlerle ilgili açıklamalarda bulunan ünlü astrolog Zeynep Turan ise, öngörülerini şöyle sıraladı:

*İstanbul oldukça konuşulabilir. İstanbul’un altındaki tarihi ve üstündeki düzenlemeleri 2020’nin en çok konuşulan konuları arasına girebilir.

*Ekonomik anlamda değişik süreçlerden geçtik ve geçmeye devam edeceğiz bu sebeple sendikalar ve sendikalaşmalar gündeme gelebilir. Haziran itibariyle yeni sendika modelleri ve yapılanmaları ile karşılaşabiliriz.

*Tarım konusu daha yüksek sesle konuşulabilir.

*Temmuz ayıyla beraber yer altı zenginliklerimiz gün yüzüne çıkabilir.

*Türkiye İran ilişkileri yılın ikinci yarısında bolca gündeme gelirken, 1979 yılında Satürn - Başak döngüsünde rejim değiştiren İran, yönetim konusunda kendi tarihinde ilkleri yaşayabilir. İran’ın haritasına göre söylemem gerekir ki; İran kesinlikle rejim değişikliklerine gidecek. Bununla ilgili tüm emareleri bu yıl görebiliriz.

*Mayıs ayından itibaren yeni göçmen yasaları ile karşılaşabiliriz. Ülke dışına giriş ve çıkışlarda farklı siyasi düzenlemeler söz konusu olabilir.

*Bu süreçlerde Akdeniz oldukça konuşulabilir.