2020’de zirve yapacak 7 kripto para

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri 2020’ye güzel başladı. Birçok uzman ve analistin Zycrypto’ya verdiği bilgilere göre zirve yapacak 7 farklı kripto parayı sizler için ele aldık… Burada yer alan bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığını hatırlatırız.

ETHEREUM

Ethereum, 2013 yılının sonlarında kripto para araştırmacısı ve programcısı Vitalik Buterin tarafından kullanıma sunulmuştur. Ethereum, para kaynağını 2014 temmuz ve ağustos aylarında online bir fon bulma sitesinden almıştır. Sistem, 30 Temmuz 2015’te, 11.9 milyon coin değerindeki “ön madencilik” ile çalışmasıyla başlamıştır.

111

Ethereum, piyasadaki hayatının büyük çoğunluğunda Bitcoin’in rakibi olarak anıldı. Ancak son birkaç aydır Ethereum’un fiyatında artış yönünde bir değişiklik olmuyor. Hatta attığı olumlu adımlarla beklenen artışlar dahi gerçekleşmedi. Ancak analistler bunun  yakında zamanda değişeceğine inanıyor. 

211

TEZOS 

Web sitesinde Tezos (XTZ) “akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar için geliştirilmiş yeni bir platform” şeklinde tanıtılıyor. Tezos tam anlamıyla dijital bir “cumhuriyet”e sahip, kendi kendi yöneten merkezsiz bir Blockchain projesi. Tezos resmi doğrulama yapmayı kolaylaştırıyor.

311

Şu an kripto para dünyasında 11. sırada yer alan Tezos yıl sonuna kadar 12 dolara yükselmesi öngörülüyor. 

411