Ramazan Bayramı'nda 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?

24 Mayıs 2020 Pazar günü kutlanacak olan Ramazan (Şeker) Bayramı'nın ilk günü sokağa çıkma kısıtlaması hafta sonu devam eden illerde yaşayan vatandaşlar için soru işaretlerine dönüştü. Birçok vatandaş, Ramazan Bayramı tatili kaç gün? Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? sorularının yanıtını sosyal medyada ya da internette ararken, gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a döndü.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda uygulanması kararlaştırılan kısıtlama Ramazan Bayramı'nda da 4 gün süreli olarak uygulanacak mı sorusu gündemde kendisine yer bulmaya devam ediyor. 

2020 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı 1. Gün: 24 Mayıs Pazar

Ramazan Bayramı 2. Gün: 25 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı 3. Gün: 26 Mayıs Salı

Ramazan Bayramı'nın ilk gününün sokağa çıkma kısıtlamalarının henüz devam ettiği Pazar gününe denk gelmesi dolayısıyla gözler yeniden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a döndü. 

AK Parti MYK toplantısında gündeme alınması talep edilen Ramazan Bayramı için nihai karar önümüzdeki hafta belli olacak.

BAYRAM NAMAZI KILINACAK MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı son kararlara göre Türkiye'de camiler ibadete 12 Haziran 2020'de açılacak. Bu nedenle Ramazan Bayramı'nda bayram namazı cemaatle birlikte camilerde kılınamayacak.

SEYAHAT YASAĞI KALKACAK MI?

Ramazan Bayramı'nda ailesini ve uzaktaki sevdiklerini görmek isteyenler için seyahat yasağının kalıp kalkmayacağı da en çok sorulan sorular arasında yer alırken, bu konuda da en net karar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasından sonra belli olacak.