2020'ye dair tüm Koronavirüs (Covid-19) kehanetleri...

Koronavirüs salgınının bazı kahinler tarafından önceden bilindiğine dair söylemler, son günlerde kamuoyunun gündeminde. Peki bu doğru mu, kahinler koronavirüsü yıllar önce bildi mi? Sylvia Browne'nin 'Kehanetler' kitabında neler yazıyor? Sosyal medyada dolaşan kitap koronavirüs mü anlatılıyor? 2020 yılına dair tüm Covid-19 kehanetlerini sizler için derledik…

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Covid-19 olarak isimlendirilen ve pandemi ilan edilen virüs salgını dünya genelinde milyonlarca kişiye bulaşmış durumda. Salgına dair ortaya çıktığı günden bu yana çeşitli komplo teorileri ortaya atıldı. Virüsün bir çeşit biyolojik silah olduğundan, laboratuvarda kazara serbest kaldığına dair birçok iddia kamuoyunu meşgule etti ancak son günlerde gündeme gelen kehanetler bu iddiaların hepsinden oldukça farklı. 

110

Günlerdir çeşitli sosyal medya platformlarında, bazı kahinlerin koronavirüsü bildiğine dair söylemler yer alıyor. Bu kehanetlerden ilki, Amerikalı medyum Sylvia Browne tarafından yıllar önce çıkartılan bir kitapta yer alıyor. 15 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) piyasaya sürülen ‘’Kehanetler’’ kitabında, koronavirüse benzer bir salgın hastalıktan bahsedilmesi insanları şoke etmiş durumda.

210

Söz konusu kitapta kehanetle ilgili şu sözler yer alıyor: "2020'lerde, akciğerleri ve bronşları ciddi oranda etkileyen, tedaviye ise zalimce direnen zatürre benzeri bir hastalığın patlaması nedeniyle ortalıkta ameliyat maskeleri ve plastik eldivenlerle dolaşan çok daha fazla insan göreceğiz.’’

Kitapta yer alan kehanetin devamı çok daha ilginç. ‘’Hastalık hakkında kafa karıştırıcı olan şey ise; bir kış boyunca müthiş bir paniğe yol açtıktan sonra, 10 yıl içerisinde hem sebeplerini hem de tedavisini gizemli bırakarak tamamen ortadan kaybolması olacak." Sylvia Brown'ın medyum olarak bazı söyledikleri gerçekleşmese de Amerikan adli makamlarına yardım ettiği ve yaşarken oldukça ilgi gördüğüne dair söylentiler var.

410