Erdoğan, ekonomi kurmaylarıyla Covid-19 toplantısı gerçekleştirecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta ekonomi kurmaylarıyla en kapsamlı Covid-19 toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya gelecek. Toplantıda Erdoğan, Bakanlar ve kurum yetkilileri ile ekonomi adımlarını değerlendirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek olan toplantıya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri, Türkiye Varlık Fonu yöneticileri, Merkez Bankası, BDDK, SPK gibi kurum başkanları ile kamu bankalarının temsilcilerinin toplantıya katılması bekleniyor.

COVİD-19'UN EKONOMİYE ETKİLERİ DEĞERLENDİRİLECEK

Bu hafta gerçekleşmesi beklenen ve ekonomide son gelişmelerin ele alınacağı toplantıda, koronavirüs salgınının ekonomiye etkileri değerlendirilecek ve özellikle turizm sektöründe beklenen verilere ulaşılamaması nedeniyle bunu telafi edecek adımlar görüşülecek.

Milliyet'ten Kıvanç El'in haberine göre, toplantıda, dövizdeki dalgalanma, koronavirüs döneminde verilen teşviklerin sonuçları, kısa çalışma ödeneği, işsizlik rakamları, istihdamdaki düşüş, istihdamı artırma hedefleri, 2020 son çeyreğinde verilebilecek teşvik ve destekler ile ithalat ve ihracat rakamları başlıklarında değerlendirmeler yapılacak.