2019’un en güçlü ülkeleri açıklandı

‘’The US News’’ 2019’un en güçlü ülkelerinin listesini yayınladı. Teknoloji, ekonomi, yerel sanayi ve askeri güç gibi statülerin baz alındığı dev listede ülkemizde yer alıyor..

The US News & World Report'un BAV Group ve Pensilvanya Üniversitesi Wharton İşletme Okulu işbirliğiyle hazırlanan dünyanın en güçlü ülkeleri listesinde Türkiye’de yer alıyor. Dünyanın en güçlüleri olarak algılanan ülkelerin sıralaması, uluslarası bölgelerde yer alan 20 bin kişiye sorularak hazırlandı ve çalışmanın güç kategorisinde; teknoloji, ekonomi, yerel sanayi ve askeri güç gibi çeşitli etkenler ele alındı. 

151

50- Kolombiya

Kolombiya Cumhuriyeti, Güney Amerika'da yer alan bağımsız, üniter ve anayasal bir cumhuriyettir. Ülke, bir orta güçtür ve Güney Amerika'nın en büyük üçüncü, Latin Amerika'nın ise en büyük dördüncü ekonomisine sahiptir.

251

49- Portekiz 

Portekiz Cumhuriyeti, Avrupa’nın güney batısında İber Yarımadası üzerinde yer alan, Avrupa Kıtası'nın en batısındaki ülkedir. Dünyanın önde gelen ekonomik, politik ve kültürel güçlerinden biridir.  

48- İrlanda 

İrlanda Cumhuriyeti, parlamenter demokrasi ve anayasal cumhuriyet ile yönetilmektedir. Düşük vergi oranları nedeniyle Google, Facebook, Apple ve Twitter gibi teknoloji devleri tarafından Avrupa üssü olarak kullanılmaktadır.

451