19 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı var mı?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma yasağının, 19 Mayıs’ta da geçerli olup olmayacağı merak ediliyor. 19 Mayıs sokağa çıkma yasağı var mı, olacak mı? 19 MayısGençlik ve Spor Bayramı resmi tatil mi?

Koronavirüs (Covid-19) salgınının Türkiye'de kontrolden çıkmasının ardından, 29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında tüm ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başlandı.

Salgınla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağının, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda da uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu.

İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliğine gönderdiği genelgeye göre tam kapanma kısıtlaması 17 Mayıs'ta sona erecek. Peki, 17 - 18 Mayıs ile 19 Mayıs tarihlerinde de sokağa çıkma yasağı olacak mı? 19 Mayıs resmi tatil mi, yasak var mı?

18 MAYIS - 19 MAYIS RESMİ TATİL Mİ, HANGİ GÜN?

Bu yıl Çarşamba gününe denk gelen 19 Mayıs günü resmi tatiller arasında yer alıyor.

19 MAYIS’TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

18 günlük tam kapanma uygulamasının sona ermesinin ardından kutlanacak olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağına dair ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sokağa çıkma yasağı uygulaması ile vaka sayısında 5 binin altına düşülmesini hedeflediğini açıklamıştı. Cumhurbaşkanı’nın işaret ettiği 5 bin vaka sayısının altına düşülmediği takdirde 19 Mayıs'ta da sokağa çıkma yasağı uygulanabileceği belirtiliyor...