15 Eylül altın fiyatları ne kadar?

Altın fiyatları ile ilgili son dakika haberleri özellikle koronavirüs salgını döneminde vatandaşlar ve yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Haftanın ilk işlem gününe duran başlayan altın fiyatları Salı sabahı da vatandaşlar için merak konusu oldu. Peki Kapalıçarşı ve bankalarda altın fiyatları ne kadar, kaç TL seviyesinde seyrediyor? Aşağıda, canlı gram, tam, yarım, çeyrek Altın fiyatları ve dönemlik grafikler yer alıyor.

Altın fiyatları geçtiğimiz ay sert iniş ve çıkışlar ile gündeme gelmiş ve bu nedenle de vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılmıştı. Eylül ayına girmemizle birlikte dalgalanmaların yavaşladığı altın fiyatları yatırımcılar için merak konusu olmaya devam ediyor. Peki, 15 Eylül Salı sabah itibari ile altın fiyatları ne kadar, kaç TL? İşte, haftanın ikinci işlem gününde güncel ve canlı altın fiyatları…

ALTIN FİYATLARI UZMAN YORUMLARI 15 EYLÜL 2020

Durum böyle olunca da, '22 ayar bilezik fiyatı bugün ne kadar oldu?' sorusunun cevabı takip ediliyor. Öyle ki, uzman yorumları eşliğinde 22 ayar bilezikalış satış fiyatlarının Eylül ayının sonuna doğru kaç TL'den işlem göreceği yatırımcılar ve almayı düşünenler için önemli bir konu olarak öne çıkıyor.

ALTIN FİYATLARI İÇİN KRİTİK SEVİYELER NELER?

Ekonomist Belgin Maviş A Para'da altın fiyatları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Maviş, önümüzdeki hafta altın fiyatlarının 1920-1970 dolar bandında seyrinin muhtemel olduğunu belirterek, "ABD seçimlerine kadar altın fiyatları hem doların seyrine hem de haber akışına duyarlı olacak" dedi.

KORONAVİRÜS AŞISI ÇALIŞMALARI ALTIN FİYATLARINA NASIL YANSIYOR?

Gedik Yatırım - Yatırım Danışmanı Onurcan Bal aşı haberlerinin piyasalar üzerindeki etkisini  değerlendirirken altın fiyatları için tahminlerde bulundu. Bal, aşı haberlerinin piyasalardaki iyimser beklentilerle risk iştahını desteklediğini ifade ederek, "Ancak dünya çapında aşılamaya geçilmesi zaman alacak" dedi.

Uzman isim finansal piyasaların biraz daha önden fiyatlama yaptığını belirterek, "Altın fiyatları 1900 doların üzerinde tutunuyor. Aşı kaynaklı ekstra iyimser havalar kısa vadede altın fiyatları için düzeltmelere neden olabilir ama uzun vadede ons altın tarafında genel beklentiler yukarı yönlü kalmaya devam ediyor" dedi.

Onurcan Bal ayrıca, "Uzun vadede içinde bulunduğumuz ortamın altın fiyatlarını destekliyor. Uzun vadeli yükselişin güç kazanabilmesi için kısa vadede 2000 doların üzerinde kapanışların gerçekleşmesi gerekiyor. Salgın kaynaklı gelişmeler ve aşı çalışmaları altın fiyatlarında belirleyici olmaya devam edecektir" açıklamasını yaptı.